Jesień to czas, gdy Pieniński Park Narodowy pokazuje swoje najpiękniejsze oblicze. Mniejsze tłumy turystów pozwalają cieszyć się ciszą i spokojem, a bogactwo kolorów i wyjątkowa atmosfera sprawiają, że każda chwila spędzona w tym miejscu przynosi spokój i niezapomniane wrażenia. To doskonały sposób na naładowanie akumulatorów przed zimą i chwilę wytchnienia w otoczeniu natury.
Trzy Korony - prawdziwa ozdoba pienińskiego krajobrazu
Majestatyczne Trzy Korony, najwyższy szczyt w Pieninach Środkowych (982 m n.p.m.) i zarazem prawdziwy symbol Pienińskiego Parku Narodowego. Wspinaczka na ten szczyt to obowiązkowy punkt programu każdej wizyty w Pieninach. Jesienią widok z platformy widokowej na Trzech Koronach zapiera dech w piersiach – kolorowe dywany lasów i wijący się w dole Dunajec tworzą krajobraz, który pozostaje w pamięci na długo.
Spływ Dunajcem - niezapomniana jesienna przygoda
Jednym z największych atutów Pienińskiego Parku Narodowego jest słynny spływ Dunajcem. Wsiadając na tradycyjną tratwę flisacką, można podziwiać malownicze przełomy rzeki, które jesienią nabierają jeszcze większego uroku. Odcienie złota, czerwieni i brązu odbijają się w spokojnych wodach Dunajca, a otaczające skały i wzgórza tworzą jedyny w swoim rodzaju teatr natury.
Różnorodność przyrody
Pieniński Park Narodowy to również raj dla miłośników przyrody. Na jego terenie można spotkać rzadkie gatunki roślin i zwierząt, takie jak pieniński chaber czy orzeł przedni. Warto też odwiedzić Czerwony Klasztor, znajdujący się tuż za granicą polsko-słowacką. To miejsce pełne historii i mistycznego klimatu, które doskonale uzupełnia wrażenia z wędrówki po parku.
Nie czekaj – złap za wygodne buty, termos z herbatą i wyrusz w jesienną podróż do najstarszego i najpiękniejszego parku narodowego w Polsce!
Źródło: To najstarszy i najpiękniejszy park narodowy w Polsce. Warto odwiedzić go właśnie jesienią