Mecz o wszystko polskiej reprezentacji? Oto wynik meczu Polska-Austria na Euro 2024

i

Autor: AKPA Wynik meczu Polska-Austria na Euro 2024

euro 2024

Mecz o wszystko polskiej reprezentacji? Wynik meczu Polska-Austria na Euro 2024

Od samego początku ten mecz nazywany był "grą o wszystko", o dalszą przyszłość polskiej reprezentacji na tegorocznych Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej. Po przegranym, ale dobrze ocenianym, meczu z Holandią, w polskiej reprezentacji pokładane były ogromne nadzieje. Drugi mecz na Euro 2024 przyszło nam odegrać z Austrią - jak się skończyło?

Tegoroczne Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej trwają i stan ten nie zmieni się aż do połowy lipca, a po krótkiej przerwie czekają nas kolejne sportowe zmagania - tym razem na Olimpiadzie, która odbywać się będzie na terenie Francji. Można powiedzieć, że "rzutem na taśmę" w Euro 2024 uczestniczy także polska reprezentacja, która wygrała z Walią w rzutach karnych w finale baraży.

Polska trafiła do grupy D wraz z Holandią, Austrią i Francją i to właśnie w takiej kolejności przyszło się jej mierzyć na niemieckiej murawie. Pierwszy mecz naszej reprezentacji odbywał się w niedzielę 16 czerwca i choć rozgrywka z Holandią skończyła się wynikiem 2:1 dla przeciwników, to gra Polaków oceniana była bardzo dobrze, co tylko zaostrzyło apetyt przed kolejną rozgrywką, z reprezentacją Austrii. Ze względu jednak na przegrany mecz oraz na wygraną Francji w rozgrywce z Austrią, jasne było, że walka może być wyjątkowo zażarta i tak naprawdę dla obu drużyn będzie ona "meczem o wszystko".

EURO 2024 WIDEO: Polscy kibice opanowali Berlin. Tłumy na ulicach przed meczem Polska - Austria

Mecz Polska-Austria - co działo się na murawie? WYNIK [AKTUALIZACJA NA ŻYWO]

Mecz tym razem rozpoczął się w piątek 21 czerwca o godzinie 18:00. Niestety, mimo początkowych zapowiedzi, w składzie nie znalazł się Robert Lewandowski, a selekcjoner Michał Probierz zdecydował się powołać następujący pierwszy skład: Szczęsny; Bednarek, Dawidowicz, Kiwior; Frankowski, Zieliński, Piotrowski, Slisz, Zalewski; Piątek, Buksa. Jeśli chodzi o przeciwników, tu na boisku w pierwszym składzie stawili się: Pentz; Posch, Trauner; Lienhart, Mwene; Grillitsch, Seiwald; Sabitzer, Baumgartner, Laimer; Arnautović.

Mecz zaczął się od natarcia Austrii, co już w dziewiątej minucie przyniosło swoje efekty, a gola Polakom strzelił Gernot Trauner. Nasi natychmiastowo ruszyli do walki, co zakończyło się pierwszym strzałem dla naszej reprezentacji, którego w trzydziestej minucie oddał Krzysztof Piątek. Na koniec pierwszej połowy arbiter doliczył tylko minutę. Mecz po pierwszych 45 minutach zakończył się remisem 1:1.

Druga połowa zaczęła się naprawdę ostro, a w 53. minucie żółtą kartką ukarany został Bartosz Slisz, a następnie to samo spotkało Austriaka Patricka Wimmera. W 59. minucie na murawę wszedł Robert Lewandowski, który zmienił Adama Buksę, z boiskiem pożegnał się też Krzysztof Piątek, za którego wprowadzony został Karol Świderski. Bardzo szybko po tych zmianach żółtą kartką ukarany został tym razem Jakub Moder, a trzy minuty po nim sędzia ukarał naszego kapitana. Niestety, w efekcie całego tego zamieszania, drugiego gola dla reprezentacji Austrii strzelił Christoph Baumgartner, przez co w 66. minucie Polacy przegrywali z wynikiem 1:2. W 75. minucie na murawie pojawił się Kamil Grosicki, który zmienił Slisza, niemal natychmiast po tym doszło do ataku Austrii na naszą bramkę i choć wtedy gola udało się uniknąć, to Wojciech Szczęsny został ukarany żółtą kartką, a arbiter wyznaczył rzut karny dla drużyny przeciwnej, w wyniku którego w 78. minucie Austria miała na swoim koncie już trzy bramki, do naszej wciąż jednej. W 86. minucie z boiska zszedł Zieliński, którego zastąpił Kacper Urbański. Doliczone zostały dodatkowe cztery minuty meczu, nic jednak nie udało się już osiągnąć.

Drugi mecz fazy grupowej Euro 2024 reprezentacja Polski przegrała z Austrią z wynikiem 1:3.

Kiedy i o której mecz Polska-Francja?

Przypominamy, że przed nami w fazie grupowej jeszcze tylko jeden mecz, z drużyną Francji. Odbędzie się on we wtorek 25 czerwca o godzinie 18:00, główna transmisja odbywać się będzie za pośrednictwem TVP 1.