System szkolny pomyślany jest tak, by na pewnym jego etapie każdy z nas zdał sobie sprawę z tego, w jakiej dziedzinie nauki czuje się najlepiej i z którą jej dziedziną najpewniej będzie chciał związać swoją przyszłość. Na tym podstawowym poziomie zdobywania wiedzy uczymy się tej z najróżniejszych obszarów, nawet jeśli okazuje się, że nie jesteśmy najlepsi z matematyki, historii, języków, chemii, fizyki, polskiego czy może geografii - albo wf-u.
Dopiero z biegiem lat może się okazać, że przedmioty, które dawniej były dla nas trudne czy też mało interesujące zaczynają nas fascynować, a wiąże się to z pewnymi naszymi życiowymi wyborami. Dla kogoś, kto raczej przysypiał na geografii i raczej mało z niej pamięta może się okazać konieczny powrót do tej dziedziny nauki, gdy osoba taka orientuje się, że jej pasją w dorosłym życiu stały się podróże. W takiej sytuacji z pewnością warto orientować się o położeniach danych państw, miast, panującym w nim klimacie, sytuacji geopolitycznej czy tamtejszych zwyczajach kulturowych.
Sprawdź, czy dysponujesz podstawową wiedzą geograficzną
Dziś mamy dla Was dziesięć pytań z naprawdę podstawowej geograficznej wiedzy. Czy znasz nazwy dziesięciu największych państw na świecie? Świetnie! A czy kojarzysz ich stolice? Tu już jest gorzej - a może wcale nie? Przekonaj się o tym w poniższym quizie!