Potwór z Loch Ness - 5 ciekawostek o Nessie

i

Autor: fot. Bulls Potwór z Loch Ness - CIEKAWOSTKI

Potwór z Loch Ness - 5 ciekawostek o wielkiej tajemnicy Nessie

2017-01-25 16:04

Potwór z Loch Ness - co wiemy o popularnej Nessie? Zobaczcie ciekawostki dotyczące mitycznego potwra, które mogą się dla was okazać zaskakujące. Czy Potwór z Loch Ness istnieje naprawdę?

Potwór z Loch Ness - ciekawostki na temat popularnej Nessie mogą okazać się bardzo zaskakujące. mamy dla was garść informacji związanych z wieloletnimi dyskusjami, poszukiwaniami, analizami badawczymi i mitami związanymi z potworem, który rzekomo miał zamieszkiwać (a może zamieszkuje nadal?) jezioro Loch Ness.

Potwór z Loch Ness - 5 ciekawostek o latach poszukiwań

1. Pierwszym, który zainteresował świat Potworem z Loch Ness był George Spicer z Londynu, który w 1933 roku na łamach Inverness Courier poinformował o tym, że w trakcie podróży w Szkocji wraz z żoną spotkali stworzenie, które jest najbliższe smokom albo prehistorycznym zwierzętom jakie widzieli w swoim życiu. Potwór miał nieść upolowane zwierzę w pysku i kierować się do jeziora.

2. Na fali zainteresowania doszukano się starszych wspomnień o tajemniczych zjawiskach w okolicach Loch Ness. Najstarsze odnotowano w opisie życia świętego Kolumbana z VI wieku, które opisał Adomnan. Miał on ocalić topiącego się człowieka zaatakowanego przez podwodną bestię o dziwnym wyglądzie.

3. W 1962 roku z inicjatywy fascynatów Nessie, ale również polityków powstał LNIB - Loch Ness Investigate Burreau, które zajmowało się głównie szukaniem znaków życia Potwora z Loch Ness.

4. W 1987 roku przeprowadzono zakrojone na szeroką skalę badania z echosonarami wysłanymi na jezioro w 24 łódkach, które wysyłały sygnał jednocześnie. Tradycyjnie badania nie wykazały nic, ale zostawiły przynajmniej kilka śladów obiektu o dziwnym kształcie. Poruszającego się.

5. W 2003 roku przy udziale brytyjskiej telewizji BBC zorganizowano program Searching for The Loch Ness Monster. Do poszukiwań zaangażowana 600 urządzeń sonarnych, a nawet satelitarnych. Program wyemitowano, ale zaniem naukowców, którzy byli bohaterami poszukiwań (a ciężko było zarzucić im brak entuzjazmu), Potwór z Loch Ness okazał się mitem.

Rockowe koncerty 2017 w Polsce - kto zagra w naszym kraju