To chyba koniec Wiktora Tilszera. Czy znany dziennikarz jest odpowiedzialny za śmierć przyjaciela? Kontrowersyjne nagrania sprzed lat mogą pogrążyć jego karierę i życie osobiste. Aby dowiedzieć się, kto stoi za ich publikacją, a także dowieść swojej niewinności, Wiktor będzie musiał cofnąć się najpierw do czasów studenckich, a potem do ogarniętej wojną Gruzji z początku lat dziewięćdziesiątych.
Wzruszająca i pełna napięcia opowieść o międzyludzkich relacjach, które – nawet jeśli zakończone – zostają z nami na całe życie. Marcin Meller łączy swój talent do opowiadania wciągających historii i poczucie humoru ze znajomością polskiej i gruzińskiej duszy.
To powieść sensacyjno-przygodowa o przyjaźni na śmierć i życie, miłości niespełnionej i wojnie domowej. Wszyscy czegoś żałujemy, za czymś tęsknimy, zastanawiamy się, co by było, gdyby… I o tym są „Dzieci lwa” – Marcin Meller
Fragment książki
"Brodacz wzniósł kwiecisty toast za zwycięstwo, wspomniał poległych towarzyszy, spojrzał każdemu w oczy,potem w obiektyw aparatu, wypili. I zwrócił się do Wiktora:
– Chcecie zobaczyć prawdziwą wojnę?
Jego kompani się uśmiechnęli. Patrzyli na Polaków, brodacz świdrował wzrokiem Wiktora, który nie rozumiał, co tamten ma na myśli. Akurat w tej chwili grzmotnęło gdzieś na północy, więc wskazał ręką w stronę, z której – jak sądził – dobiegał dźwięk eksplozji, i zapytał:
– A to nie jest prawdziwa wojna?
Brodacz cmoknął, nie odpowiedział. Co to, kurwa, jest? Podstawówka? Jakaś gra?, zastanawiał się Wiktor.
– To jest taka wojna dla wszystkich. – Gruzin wreszcie się odezwał. – A dla nas jest co innego. Chceciespróbować?"
Polecany artykuł:
Spotkania autorskie wokół książki
Autor zaprasza na serię spotkań autorskich wokół swojej nowej książki - pełna rozpiska miast i dat, w których pojawi się Marcin Meller jest dostępna poniżej.
„DZIECI LWA" Marcina Mellera w księgarniach od 23 października!
O autorze
Marcin Meller – historyk z wykształcenia, przez dwanaście lat reporter „Polityki”, dziennikarz telewizyjny. Od 2003 do 2012 roku redaktor naczelny „Playboya”, w latach 2016–2020 dyrektor wydawniczy Grupy Wydawniczej Foksal. Felietonista „Newsweeka”. Razem z żoną Anną Dziewit-Meller napisał „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji” (2011). Wydał również zbiór reportaży „Między wariatami. Opowieści terenowo-przygodowe” (2013) oraz zbiory felietonów „Sprzedawca arbuzów” (2016), „Nietoperz i suszone cytryny” (2019), „Trzy puszki bobu” (2023). W 2022 roku opublikował powieść przygodowo-sensacyjną „Czerwona ziemia”, która od razu stała się bestsellerem. Prywatnie miłośnik pogranicza Warmii i Mazur, gdzie między Reszlem i Mrągowem spędza lepszą połowę życia.