Wyjątkowa gitara akustyczna do wylicytowania na rzecz WOŚP
Wielkimi krokami zbliża się finał 33. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjna zbiórka na ulicach miast odbędzie się 26 stycznia 2025, czyli w ostatnią niedzielę miesiąca. Przypomnijmy, że w tym roku finał dedykowany będzie onkologii i hematologii dziecięcej.
Jak co roku, w ramach Orkiestry odbywają się liczne aukcje internetowe, z których dochód przeznaczony zostanie na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego. Wylicytować można m.in. wyjątkową gitarę akustyczną Lag T118DCE, na której podpisało się ponad 90 osób związanych z branżą muzyczną.
Inicjatorem akcji jest Szymon Gniadkowski, lider oraz wokalista wrocławskiej grupy Overthink. – Wspólnie z zespołem ufundowaliśmy pół roku temu gitarę i przez 6 miesięcy zbieraliśmy podpisy osób związanych z polską branżą muzyczną, by finalnie wystawić instrument na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – przyznał. Jak czytamy: pomysł na taki projekt zakiełkował w głowach muzyków w okolicach 2019 roku.
Na wspomnianej gitarze podpisali się m.in. muzycy taki zespołów, jak Happysad, Organek, T. Love czy Coma. Swoją cegiełkę dołożył także Jurek Owsiak, pomysłodawca Orkiestry, którego autograf również odnajdziemy na tym instrumencie.
A oto szczegółowe dane gitary Lag T118DCE:
- Top: solidny, zachodni czerwony cedr
- Korpus: African Sapele
- Wykończenie: High Gloss
- Mostek: Brownwood
- Siodełko mostka: czarny grafit, 72 mm
- Gryf: Khaya tropikalna
- Finish: francuska satyna
- Pręt: regulowany
- Podstrunica: Brownwood
- Progi: 20 (srebro / nikiel)
- Skala: 650 mm
- Główka: Brownwood – logo
- Klucze: odlewane, przełożenie 1:18, czarne, satynowe
- Siodełko: czarny grafit / 43 mm
Aukcja już trwa. Na ten moment aktualna cena gitary wynosi już ponad 10 tys. zł. Licytacja potrwa do 29 stycznia, do godz. 20:46.
O 33. Finale WOŚP
W 2025 roku fundacja planuje zakup na rzecz:
- chirurgii onkologicznej, m.in. zestawy laparoskopowe, roboty do chirurgii onkologicznej, cystoskopy, aspiratory ultradźwiękowe i mobilne aparaty RTG cyfrowe;
- neurochirurgii, m.in. egzoskopy neurochirurgiczne, koagulacje dwubiegunowe;
- diagnostyki onkologicznej, m.in. urządzenia do mapowania magnetycznego mózgu, rezonanse magnetyczne MRI, aparaty USG;
- patomorfologii, m.in. aparaty do śródoperacyjnej tomografii, procesory tkankowe, skanery do preparatów histopatologicznych;
- hospicjów, m.in. koncentratory tlenu, materace przeciwodleżynowe.