Obaj muzycy urodzili się w Dartford i tam spotkali się po raz pierwszy jeszcze w szkole podstawowej. Potem ich drogi na pewien czas się rozdzieliły: Jagger poszedł do szkoły o profilu humanistycznym, a Richards wybrał odpowiednik naszego technikum. Jednak jeśli istnieje przeznaczenie, to w ich wypadku dało jasno o sobie znać i połączyło panów ponownie. Miało się to wydarzyć na dworcu kolejowym Dratford Station, gdzie na peronie drugim młodzieńcy spotkali się ponownie i rozmawiali o muzyce.
Tak zaczęła się historia jednego z największych rockowych zespołów w historii świata – The Rolling Stones. Związek z miasteczkiem w hrabstwie Kent gitarzysta akcentował wcześniej występując publicznie w koszulce z napisem „Straight outta Dratford”. Od 2000 roku w tej miejscowości działa także centrum kultury Mick Jagger Centre.
Teraz do atrakcji turystycznych dołączą dwie rzeźby, które współgrają ze sobą w dynamiczny sposób. Rzeźbiarka Amy Goodman przedstawi ich podczas koncertu, gdy obaj znajdują się w ruchu i muzycznym natchnieniu, czyli tak, jak przyzwyczailiśmy się ich oglądać. To miły prezent tym bardziej, że obaj panowie skończą w tym roku 80 lat.

i