The Kinks zostali zablokowani na Twitterze. Dave Davies zwrócił się do Elona Muska

i

Autor: JIM WATSON/AFP/East News Elon Musk robi problemy legendarnym muzykom

The Kinks zostali zablokowani na Twitterze. Dave Davies zwrócił się do Elona Muska

The Kinks to jeden z najsłynniejszych, klasycznych zespołów rockowych. Grupa obchodzi w tym roku swoje sześćdziesięciolecie i z tej okazji przygotowała dla fanów muzyczną niespodziankę. Postanowiła promować ją za pośrednictwem social mediów, w tym na Twitterze. Wtedy na drodze legendzie stanął Elon Musk.

The Kinks to jedna z najsłynniejszych klasycznych grup rockowych. Zespół powstał w 1963 roku w Londynie, a założyli go bracia Ray i Dave Daviesowie. Formacji szybko udało się zdobyć popularność, stała się ona częścią brytyjskiej inwazji. W 1964 roku swoją premierę miał utwór You Really Got Me, który zdobył międzynarodową sławę, docierając na szczyt brytyjskiej listy przebojów i do top 10 w Stanach Zjednoczonych, stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych w historii muzyki. Po kilku gorszych latach The Kinks powrócił na szczyt pod koniec lat 70. i na początku lat 80. Zespół zakończył działalność w 1996 roku.

W tym roku formacja obchodzi swoje sześćdziesięciolecie i z tej okazji zdecydowała się przygotować dla swoich fanów muzyczną niespodziankę. Już 24 marca światło dzienne ujrzy pierwsza część monumentalnej antologii The Journey, która skupi się na przedstawieniu katalogu zespołu z lat 1963-1993. The Kinks postanowił promować nadchodzący projekt za pośrednictwem social mediów, w tym na Twitterze, Grupa napotkała jednak przy tym przeszkody.

Dave Davis zwrócił się do Elona Muska

Z niewiadomych dla nikogo, a zwłaszcza dla zespołu, powodów, treści na temat nadchodzącego projektu zostały... zablokowane przez serwis. Użytkownicy zwrócili uwagę, że winę za taki stan rzeczy możne ponosić rozpoznanie nazwy zespołu jako "treści wrażliwych" przez Twittera, co automatycznie wpłynęło na jego liczbę odbiorców. Zdecydował się zareagować na to Dave Davies. Gitarzysta, wokalista i autor tekstów postanowił zwrócić się bezpośrednio do Elona Muska, chcąc uświadomić mu, że ma do czynienia z legendarnym zespołem, który tylko próbuje promować swoją muzykę. Apel artysty najwidoczniej podziałał, a ostrzeżenie zostało usunięte przez serwis. Davies odniósł się jednak do tego krytycznie pisząc, że za wszystkie tego typu błędy odpowiadają maszyny, które są zawodne i nie tak powinno to wyglądać.

Fleetwood Mac - najsłynniejsze kompozycje legendy pop rockowego grania