Synowie Panów z Metalliki na własną rękę także postanowili spróbować swoich sił w świecie muzyki. Tye Trujillo, syn Roberta, już jako kilkunastolatek miał okazję grać na basie a trasie zespołu Korn, obecnie skupia się na działalności własnej kapeli, a dwa lata temu głośno było o jego udziale w tworzeniu ścieżki dźwiękowej do czwartego sezonu Stranger Things. W ramach grupy Taipei Houston działają synowie Larsa Ulricha, a ta ma już nawet na koncie występ w Polsce! Bastardane za to, to formacja, której perkusistą jest Castor Hetfield. Syn Jamesa pozostaje mocno zaangażowany w działalność swojego zespołu, który dwa lata temu wydał swój debiutancki album, zatytułowany Is This Rage? - teraz do Bastardane doszło do pewnych zmian w składzie.
Każdy może zostać członkiem zespołu syna Jamesa Hetfielda!
No może nie do końca każdy, gdyż trzeba spełniać kilka warunków, ale co tam! Jak ogłosiła kapela za pośrednictwem swoich sociali i oficjalnej strony internetowej, rozpoczyna otwarte przesłuchanie na stanowisko basisty! W jakie wymagania trzeba trafić, by mieć szansę w całym procesie?
Nie mamy dobrych wieści dla polskich basistów, gdyż na samym szczycie listy wymagań jest konieczność mieszkania w Los Angeles - chodzi o to, by osoba była dostępna, by brać udział w regularnych próbach i koncertach w lokalnych miejscach. Kolejno trzeba już umieć na tym basie grać, a nie na przykład dopiero się tego uczyć, a do tego mieć głowę pełną pomysłów, by dać coś nowego do brzmienia Bastardane. By wziąć udział w przesłuchaniu, basiści muszą przesłać na adres mailowy [email protected] nagranie, na którym grają kawałek Masquerade z repertuaru zespołu, wideo z wykonaniem jakiejkolwiek innej piosenki i napisać kilka słów o sobie i swojej historii z grą na basie. Cały proces potrwa do 4 marca, na chwilę obecną Bastardane tworzą, poza Castorem za perkusją, Jacobious Lovebone - wokalista i gitarzysta Ethan Sirotzki.