Saul Hudson urodził się 23 lipca 1965 roku w Hampstead w Londynie, jako syn projektantki kostiumów, Oli J. Hudson i Anthony'ego Hudsona - słynnego londyńskiego artysty multidyscyplinarnego. Jako małe dziecko, chłopiec wychowywany był przez ojca i swoich dziadków z jego strony, podczas, gdy matka wróciła do swoich rodzinnych Stanów Zjednoczonych, by tam w Los Angeles zająć się karierą. Gdy Saul skończył pięć lat, wraz z ojcem dołączył do Oli, para jednak rozstała się w 1974 roku, a chłopiec znalazł się pod opieką matki. To mniej więcej w tym właśnie czasie aktor Seymour Cassel nadał mu przydomek "Slash", a do dlatego, że ten "miał się zawsze i wszędzie spieszyć, skacząc od jednego rzeczy, do drugiej". Pod koniec lat 70. Slash poznał Stevena Adlera. Nastolatkowie postanowili założyć razem zespół, w którym to Hudson miał pełnić rolę basisty. Chcąc spisać się jak najlepiej, Slash udał się na lekcje, widząc jednak grę swojego nauczyciela postanowił przerzucić się na gitarę.
Kariera Slasha
Uznaje się, że Slash rozpoczął karierę w 1981 roku, kiedy to dołączył do zespołu Tidus Sloan. Już dwa lata później sam założył formację Road Crew — nazwaną na cześć piosenki Motörhead, a do składu szybko dołączył dawny kolega, Adler, teraz już perkusista, a także znaleziony przez ogłoszenie w prasie basista Duff McKagan. Kapela rozpadła się, a Slash i Steven dołączyli do lokalnej grupy Hollywood Rose, którą tworzyli już wokalista Axl Rose i gitarzysta Izzy Stradlin. Ta formacja także się rozpadła, jednak Axl i Izzy zaprosili Slasha, by ten dołączył do nowego zespołu, Guns N' Roses, a jego skład uzupełnili Duff i Adler. Kapela bardzo dużo koncertowała na terenie Los Angeles, na przełomie 1985 i 1986 roku sporo także nagrywała. Ostatecznie w marcu 1986 roku grupie udało się podpisać kontrakt z wytwórnią Geffen Records, nakładem której już rok później ukazał się debiutancki album - Appetite for Destruction. Płyta z miesiąca na miesiąc cieszyła się coraz większą popularnością, na fali której grupa zaczęła być nazywana nadzieję hard rocka i wydała kolejne cztery płyty. Slash zdecydował się odejść z zespołu w 1996 roku.
Slash - poboczne projekty i kariera solowa
Już w tym samym roku Slash założył Slash's Snakepit, w skład którego weszli także Matt Sorum i Gilby Clarke na perkusji i gitarze rytmicznej, a także Mike Inez z Alice in Chains na basie i Eric Dover z Jellyfish na wokalu. Formacja działała do 2002 roku, wydając dwie płyty. Po niej gitarzysta powołał do życia zespół Velvet Revolver, w którym działali także Duff, Matt i Scott Weiland. W 2004 roku grupa wydała debiutancki Contraband, który zadebiutował na pierwszym miejscu amerykańskiego Billboardu i uzyskała aż trzy nominacje do Grammy, z czego jedna zamieniła się w statuetkę. Kolejna płyta Velvet Revolver ukazała się w 2007 roku, a już rok później Scott został wyrzucony ze składu.
Od 2008 roku Slash stawia na karierę solową. W 2010 roku wydał krążek, zatytułowany po prostu Slash, na który trafiły duety z artystami, reprezentującymi najróżniejsze gatunki. Jednym z gości był Myles Kennedy, z którym gitarzysta rozpoczął długofalową współpracę. W jej wyniku powstały już cztery albumy, w nagraniach których udział brał także projekt The Conspirators. Od 2016 roku Slash ponownie jest członkiem Guns N' Roses.
Najlepsze gościnne występy Slasha
Slash od lat cieszy się ogromnym uznaniem w branży. Nic więc dziwnego, że artyści tak chętnie zapraszają go do współpracy. Które gościnne występy gitarzysty można zaliczyć do grona tych najlepszych? Sprawdź galerię na samej górze artykułu!