Robert Smith zdradził tajemnicę dotyczącą okładki nowego albumu The Cure
Wielkimi krokami zbliża się premiera Songs of a Lost World, pierwszego od 16 lat studyjnego albumu brytyjskiej formacji The Cure. Na płycie znajdzie się osiem kompozycji. Z kolei na okładce nadchodzącego krążka grupy widać rzeźbę Janeza Pirnata z 1975 roku: Bagatelle. Ostatnio na jej temat szerzej wypowiedział się Robert Smith, lider The Cure.
Na wspomniane dzieło wokalista trafił zupełnym przypadkiem. Znajdowała się ona w pewnej książce.
Kiedy otworzyłem tę książkę, zobaczyłem głowę, która wyłaniała się jakby ze skały. Pomyślałem, że to jest to, że byłaby to idealna okładka dla albumu. Uderzyło mnie to. Takie rzeczy czasem się zdarzają, że jest obraz, który chcę, nie wiadomo dlaczego. Musiałem odszukać autora i zapytać go, czy mogę tego użyć. Otworzyłem laptopa i znalazłem go w sieci. Okazało się, że on tego dnia zmarł. Janez Pirnat odszedł dokładnie tego dnia, kiedy go odnalazłem. Zazwyczaj nie wierzę w tego typu rzeczy, że to było przeznaczenie. Był to jednak dziwny zbieg okoliczności. Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że to musi być okładka albumu – powiedział Smith (cytat za NME).
Polecany artykuł:
Liderowi The Cure udało się skontaktować z wdową po artyście. – Ostatecznie zdobyłem samą rzeźbę. Mam ją teraz w domu. Jest fantastyczna. Osoby, które ją widziały i posłuchały albumu, uważają, że dobrze to ze sobą współgra. To połączenie istnieje. Myślę, że to jest właśnie "The Lost World". Rzeźba została wykonana ręcznie, wymagała wiele cierpliwości, pracy i przemyśleń. To piękna rzecz, która ze mną rezonuje.
Songs Of A Lost World zostało w całości napisane i zaaranżowane przez Smitha. Artysta wyprodukował i zmiksował całość wspólnie z Paulem Corkettem. The Cure nagrywali krążek w walijskim Rockfield Studios w następującym składzie: Robert Smith (gitara, 6-strunowy bas, klawisze), Simon Gallup (bas), Jason Cooper (perkusja), Roger O’Donnell (klawisze) oraz Reeves Gabrels (gitara).