Utwór został napisany z Plested (Lewis Capaldi, Dean Lewis) oraz wyprodukowany przez Gabe’a Simona (Noah Kahan). James Bay opowiada: – „Goodbye Never Felt So Bad” to piosenka o tym, jak szalone mogą być pożegnania. Rzadko kiedy jest w nich coś dobrego. Nieustannie żegnam się z ludźmi, których kocham, to tak naprawdę część mojej pracy. Ciągle podróżuję. To niesamowita praca, ale wszystko w życiu ma swoje plusy i minusy. Tego lata zacząłem grać ten utwór na żywo, zanim jeszcze wiedziałem, że go wydam. Chciałem tylko podzielić się nową muzyką. Nie można prosić publiczności, żeby coś polubiła, ale moi fani za każdym razem unosili w górę ręce, klaskali i pod koniec śpiewali już słowa piosenki. To było niewiarygodne. Bardzo się cieszę, że mogę podzielić się tym nagraniem ze światem. Napisałem ją z moim kumplem, genialnym Philem Plestedem. Mam nadzieję, że się wam spodoba!
Fenomen Jamesa Baya
James wystąpił ostatnio przed Brucem Springsteenem na londyńskim BST Hyde Park. Już wkrótce wyruszy w trasę po Ameryce Północnej, która obejmie występy jako support The Lumineers.
Muzyka Jamesa Baya nie tylko zdoła postawić na nogi cały stadion, ale i świetnie nada się na pierwszy taniec młodej pary. Brytyjski wokalista, autor tekstów, gitarzysta i producent śmiało stawia wyzwania sobie i muzyce popularnej. Jego sprawdzony styl łączy się z mądrym liryzmem, szczerymi wyznaniami i biegłością instrumentalną.
Niedługo po tym, jak jego debiutancki album „Chaos And The Calm” (2015) trzykrotnie okrył się platyną, artysta zdobył nagrodę BRIT dla Najlepszego brytyjskiego męskiego artysty solowego oraz nominacje do nagrody Grammy w kategoriach: Najlepszy nowy artysta, Najlepszy album rockowy i Najlepsza piosenka rockowa za singiel „Hold Back The River”.
Nominowany do kilkudziesięciu nagród, zdobył dwie BRIT Awards, dwie Q Awards, nagrodę GQ oraz najwyższe wyróżnienie Ivor Novello Awards. Występował w duecie z wieloma muzycznymi ikonami, m.in. został poproszony o dołączenie do Micka Jaggera jako support The Rolling Stones na stadionie Twickenham w Londynie, a Ronnie Wood dołączył do Jamesa na scenie podczas jego własnych wyprzedanych koncertów w Brixton. Koncertował też z Edem Sheeranem, Brucem Springsteenem i The Lumineers oraz zagrał własne wyprzedane koncerty na czterech kontynentach. Firma Epiphone uhonorowała go limitowaną edycją gitary James Bay Signature „1966”.
W trakcie pandemii muzyk zorganizował wirtualny koncert „James Bay – Live At Shakespeare’s Globe”. W 2021 gościnnie pojawił się w utworze „Funeral” Maisie Peter. Kawałek trafił na ścieżkę dźwiękową drugiego sezonu serialu Apple TV+ „Trying” („Warto się starać”).
Do tej pory James Bay zgromadził łącznie prawie 10 miliardów streamów. Najnowszy singiel „Goodbye Never Felt So Bad” to początek nowego, ekscytującego rozdziału w jego karierze.
Polecany artykuł: