Iggy Pop to człowiek instytucja. Muzyk nazywany jest "ojcem chrzestnym punka" i nie ma w tym nic zadziwiającego - artysta, wraz z zespołem The Stooges, był jednym z pierwszych, który grał muzykę, z czasem określoną właśnie tym terminem. Pod koniec lat 70. Iggy rozpoczął karierę solową, a w jej początkowych fazach ściśle współpracował z Davidem Bowie. Pop jest obecny na światowym rynku od ponad sześćdziesięciu lat i właśnie wydał swój najnowszy album! Krążek Every Loser od dnia premiery zbiera świetne recenzje, szczególnie za umiejętne połączenie muzycznego powrotu do korzeni ze współczesną stylistyką.
Polecany artykuł:
Iggy Pop zagrał braci Kacperczyk w swojej audycji dla BBC Radio!
Muzyk nie ukrywa, że wraz z rozpoczęciem swojej audycji, którą prowadzi dla radia BBC Radio 6 Music, bardzo otworzył się na młodych artystów, którym chce dawać przestrzeń do dzielenia się swoją muzyką. Dzięki temu podejściu w ostatnim epizodzie "Iggy Confidential" słuchacze, pochodzący przede wszystkim z Wielkiej Brytanii, mogli usłyszeć numer polskiego duetu! Mowa o braciach Kacperczyk i ich kawałku Iggy. Muzyk zdecydował się powiedzieć także nieco więcej o reprezentantach SBM Label oraz nazwał tekst do piosenki bardzo inteligentnym i złożonym. Audycji można odsłuchać pod linkiem, od minuty 32:52.
Zagrałem teraz duet młodych, polskich artystów. Piosenka nazywa się "Iggy" i nie jest co prawda o mnie, tylko o nich. Jest o tym, skąd są i dokąd obecnie zmierzają. Wspominają w niej mnie, Elvina Jonesa i Young Fathers i cieszę się, że mnie uwzględnili. Piosenka ma bardzo inteligentny, złożony tekst, w sieci znajdziecie teledysk z jego angielskim tłumaczeniem i zdjęciami, które dobrze reprezentują to, jak młodym ludziom żyje się dziś w Polsce. To naprawdę specyficzny kraj, w którym jest mnóstwo młodych talentów - powiedział Iggy w swojej audycji.