Mam poczucie, że startując z tym festiwalem, wchodzimy w zupełnie nowy etap. Z jednej strony – jak zawsze – muzyka. Zaprezentujemy wyjątkowe projekty, które w większości powstają od podstaw z myślą o naszej imprezie. Jesteśmy wdzięczni i dumni, że tak fantastyczni artyści polubili nasz pomysł i przyjęli zaproszenie. To dla nas wszystkich okazja, by złapać świeży, muzyczny oddech i stworzyć coś nowego, innego, a czasem nawet odrobinę szalonego – z przymrużeniem oka. Może nawet coś, na co zawsze mieliśmy ochotę, ale brakowało do tej pory okazji? I to wszystko wydarzy się u nas premierowo – i tylko raz – w takiej formie. Z drugiej strony otwieramy się na podróż w zupełnie nowe kierunki. Chcemy być czymś więcej niż festiwalem muzycznym. Już dziś społeczność, która towarzyszy nam od lat na koncertach – te kilkaset tysięcy ludzi – jest z nami tak naprawdę przez cały rok. Chcemy dać im nowe doświadczenie. A przede wszystkim – inspirować, udostępniać platformę i wspierać powstawanie nowych zjawisk w kulturze. Oprócz muzyki, pracujemy ze sztuką wizualną, literaturą, designem. Chcemy tworzyć nowe światy, nowe przestrzenie – coś, co da nam wszystkim masę energii, ale też będzie niepowtarzalne. Stąd też nazwa: ZORZA. Nie zamykamy się też na ewolucję tego projektu, bo wierzę, że z każdą kolejną edycją będziemy mogli poszerzać go i rozbudowywać o nowe pomysły i obszary. Chcemy dać sobie i wszystkim zaproszonym twórcom czas na przygotowanie rzeczy naprawdę wyjątkowych więc podjęliśmy decyzję, że ZORZA będzie odbywała się co dwa lata – mówi Dawid Podsiadło.
Kiedy rusza sprzedaż biletów na festiwal Dawida Podsiadły?
Bilety na wydarzenie będą dostępne wyłącznie za pośrednictwem platformy eBilet.
- 12 lutego ruszy przedsprzedaż - dla użytkowników Allegro Smart! o godzinie 13:00
- 13 lutego o godzinie 12:00 rozpocznie się sprzedaż regularna
CENY BILETÓW na festiwal Dawida Podsiadły
Bilet jednodniowy na festiwal ZORZA wspierana przez T-Mobile dostępny będzie w cenie 249 zł, natomiast karnet na dwa dni wyniesie 449 zł. Do każdej ceny doliczane są opłaty serwisowe.
"ZORZA" - daty i miasta
Premierowa odsłona ZORZY wspieranej przez T-mobile przewidziana jest na lato 2025 roku. Festiwal odwiedzi 6 największych miast w Polsce. Wydarzenia zaplanowano w lokalizacjach nieoczywistych, otoczonych zielenią lub dalekich od zgiełku.
- 6-7.06.2025 – POZNAŃ, Malta Komandoria
- 27-28.06.2025 – WROCŁAW, AWF Wrocław
- 11-12.07.2025 – WARSZAWA, AWF Warszawa
- 25-26.07.2025 – KRAKÓW, Park Lotników
- 15-16.08.2025 – GDAŃSK, Stocznia
- 29-30.08.2025 – KATOWICE, Lotnisko Muchowiec
Co przygotował Dawid Podsiadło?
ZORZA wspierana przez T-Mobile to nie tylko festiwal, ale także wyjątkowa podróż przez świat stworzonych projektów. Fani będą mieli okazję doświadczyć szerszego spektrum artystycznych doznań — od premierowych singli, przez teledyski, live sesje, po aż po dedykowane wydawnictwa, które pojawią się jeszcze przed festiwalem. Każdy etap tej przygody będzie okazją do odkrywania nowych dźwięków i wizji, które zbudują niepowtarzalną atmosferę. W kolejnych miastach zobaczymy premierowe występy topowych rodzimych artystów, przygotowane specjalnie na tę okazję. To kompleksowe podejście zapewni fanom niezapomniane doświadczenie, łącząc muzykę, sztukę i emocje na jednej wyjątkowej platformie. Dawid Podsiadło, jako gospodarz festiwalu, przygotował dwa wyjątkowe projekty, które zaprezentuje podczas obu dni wydarzenia. Pierwszy z nich, z pewnością elektryzujący fanów, to wspólne wydawnictwo z Kaską Sochacką. Duet pracuje nad nowymi, premierowymi utworami, które stworzą mini album, a jego premiera odbędzie się tuż przed rozpoczęciem festiwalu.
Drugi koncert to swoisty tribute – Dawid Podsiadło zinterpretuje utwory zespołu, który miał ogromny wpływ na jego muzyczną młodość – Myslovitz. Do wspólnego wykonania największych hitów zaprosił byłego wokalistę grupy, Artura Rojka.
Na Scenie Głównej zagrają:
- Dawid Podsiadło i Kaśka Sochacka - ale trochę inni, bo nagrali razem nowe piosenki, które zagrają premierowo specjalnie na festiwalu.
- Dawid Podsiadło i Artur Rojek - ale trochę inni, bo zagrają utwory, na których Dawid się wychował, a Artur kiedyś wykonywał jako wokalista Myslovitz.
- Kacperczyk i Kukon - ale trochę inni, bo gdzieś pomiędzy ogrodami, a pokoleniem końca świata.
- Kortez wraca z „Bumerangiem” - ale trochę innym, bo po 10 latach.
- Sokół Fisz Emade - ale trochę inni, bo zagrają wspólnie swoje utwory, czego w sumie się nikt nie spodziewał.
- Paulina Przybysz gra BAJM - ale trochę inny, bo to Bajm, a gra go Paulina Przybysz.
Scena z muzyką elektroniczną!
ZORZA wspierana przez T-Mobile zaoferuje również inne przestrzenie muzyczne. Wśród nich znajdzie się scena sygnowana jedną z najmocniejszych festiwalowych marek znanych doskonale fanom muzyki elektronicznej – Audioriver. Dzięki tej współpracy, na scenie Audioriver T-Mobile Electronic Beats pojawią się także unikalne projekty, które estetycznie oscylować będą pomiędzy wytrawnym elektronicznym brzmieniem łódzkiego Audioriver a szerokim zakresem projektów, które będą na scenie głównej.
Na scenie Audioriver together with T-Mobile Electronic Beats zagrają:
- Flirtini 2012 FM
- Brodka DJ SET
- Agim & Deas Live
- Catz ‘n Dogz & Friends
- ROSALIE.2K88
- Bass Astral Remixed PL
- IKARVS: Polish Euforia 2000
Nie tylko muzyka
ZORZA wspierana przez T-Mobile to coś więcej niż festiwal – to nowy format kulturowy, który łączy muzykę z innymi dziedzinami sztuki. Już teraz organizatorzy zdradzają, że w ramach festiwalu powstaną projekty wykraczające poza muzykę – pojawią się twórcy z różnych obszarów kultury, a efekty ich pracy zobaczymy zarówno podczas wydarzenia, jak i w przestrzeni cyfrowej. To także społeczność – przestrzeń dla tych, którzy nie tylko konsumują kulturę, ale ją współtworzą. Szczegóły zostaną przedstawione w kolejnym etapie, ale jedno jest pewne zapowiadany projekt festiwalowy stanie się miejscem dialogu między różnymi dziedzinami sztuki.
ZORZA wspierana przez T-Mobile, łączy muzykę, literaturę, film i design, ponieważ twórcy festiwalu wierzą, że najciekawsze doświadczenia powstają na styku różnych dziedzin sztuki. Tworzenie autorskich treści w świecie, w którym wszystko zdaje się do siebie podobne, to klucz do sukcesu. Festiwal budowany jest wokół istniejących społeczności – fanów artystów, nurtów i gatunków – ale ma również na celu inspirowanie do odkrywania nowych obszarów kultury. Ideą tego projektu festiwalowego jest „nowe doświadczanie kultury”, a pełna odsłona tej wizji zostanie ujawniona już wkrótce.