Daria Zawiałow i Artur Rojek

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Mateusz Dziekoński

muzyczne nowości

Daria Zawiałow i Artur Rojek w wyjątkowym duecie! Tak brzmi odświeżona "Dziwna"

2025-04-16 12:23

Dwie ikony polskiej sceny muzycznej już kilka dni temu zapowiedziały swój nadchodzący duet. Nowa, odświeżona wersja utworu "Dziwna" jest już dostępna do odsłuchu!

Pod koniec ubiegłego roku Daria Zawiałow zapowiedziała, że 2025 będzie pożegnaniem z Dziewczyną Pop, a przed zejściem ze sceny zagra tylko jeden, absolutnie specjalny koncert.

Choć szczegóły występu wciąż są owiane tajemnicą, to nie ma wątpliwości, że moment ważnych ogłoszeń ze strony Artystki nadchodzi wielkimi krokami! Pierwszą niespodzianką przed finałem projektu okazał się utwór „Dziwna” w nowej, wyjątkowej wersji. Do współpracy nad „remixem”, Daria zaprosiła jednego ze swoich największych idoli – Artura Rojka.

Daria Zawiałow - koncert MUZO - Malinowy Chruśniak live (MUZO.FM)

Wyjątkowy duet

Pomysł, aby duet spotkał się w studio, żeby nagrać ten konkretny utwór, pojawił się już w marcu 2024 roku za sprawą ich występu na krakowskiej Tauron Arenie podczas halowego tournée Darii – Trasy 92’.

Tekst „Dziwnej” napisałam z perspektywy mężczyzny – próbowałam wejść w jego głowę i spróbować zracjonalizować jego zachowania. Refreny z kolei, zostały napisane już w rodzaju żeńskim. Od samego początku ten utwór był dialogiem w relacji damsko-męskiej. Gdy Artur na próbie przed koncertem zaśpiewał pierwszą zwrotkę tego numeru – oniemiałam. Zdałam sobie sprawę, że ta melodia i tekst były wręcz stworzone dla niego - dla jego barwy głosu i wrażliwości. Bardzo się cieszę, że po tylu latach znajomości, mamy wspólnego singla. Uważam, że w tej wersji „Dziwna” ma jeszcze większy sens i ładunek emocjonalny niż dotychczas. – opowiada Daria.

Singlowi w odświeżonym wydaniu towarzyszy klimatyczny obrazek, który tym razem w odróżnieniu od pozostałych z „Dziewczyny Pop” – został zarejestrowany w Polsce. Lokacja nie jest jednak przypadkowa – teledysk nakręcono w legendarnym kinie Luna w Warszawie, o którym Daria śpiewa w jednym ze swoich największych przebojów – „Złamane serce jest OK”. Klip do „Dziwnej” to, kolejny po „Balladzie o Niej”, efekt współpracy Darii z operatorem Mateuszem Dziekońskim – prywatnie partnerem artystki.

Oto najbardziej rockowe utwory Darii Zawiałow: