Człowiek_projekt

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Amanda Kubiak

Człowiek unosi się w przestworza w nowym singlu "Lewitowanie"

2024-02-07 15:45

Po rytmicznym utworze "Żar" przyszła pora na zaprezentowanie kolejnej odsłony płyty. "Lewitowanie" to kolejny puzzel, zwiastujący nadchodzący album Człowieka.

Kompletowanie debiutanckiej albumowej układanki Człowieka zostaje kontynuowane razem z singlem Lewitowanie, który dla artysty stał się pewnego rodzaju hymnem, odnalezionym w formie starych zapisów nutowych w jednej z jaskiń, w której artysta spędzał wakacje na Teneryfie. Muzyczne domknięcie utworu nastąpiło w momencie spotkania się z przyjacielem muzyka, łódzkim poetą Jarosławem Piramowiczem, który zadbał o pasującą do dzieła warstwę liryczną. Tak oto powstał antyczny wręcz list o spełnionej miłości…

Prawda wygląda jednak inaczej – Lewitowanie nie zostało znalezione w jaskini, a tekst wcale nie jest o spełnionej miłości, no może tylko trochę…

Najlepsze zagraniczne albumy 2023 roku - rock, metal i alternatywa

Pierwsze wersje utworu powstały w 2010 roku. Po latach piosenka została mocno przeobrażona. Dostała nowe życie, do którego w swoim muzycznym laboratorium przyłożył rękę producent Paweł Gapiński. Utwór opowiada między innymi o docieraniu na skraj rzeczywistości, traceniu i odzyskiwaniu, obserwowaniu siebie w podbramkowych sytuacjach. Głównym zamysłem przy okazji tworzenia utworu, było skupienie się na zamknięciu go w pełnowartościowym formacie muzycznym, w którego skład wchodzi bogata gama dźwięków, syntezatorów zmieszanych z wokalami i pulsującymi perkusjonaliami oraz drgającym, potężnym basem — mówi o genezie powstawania singla Człowiek.

Do singla powstało również wideo, którego twórcą jest Karol Stolarek i Dominika Sadowska.

Najświeższy singiel Człowieka — Lewitowanie, jest także zapowiedzią nadchodzącego albumu, który ukaże się lada moment, bo już na przełomie lutego i marca. 

Człowiek to projekt kształtujący się i dojrzewający od wielu lat w głowie piosenkarza, poety oraz artysty wizualnego Karola Stolarka. Przedstawiona przez niego muzyka to wynik kolizji wyobraźni z rzeczywistością. Artysta przy próbie tworzenia swoich dzieł czerpie z dorobku muzyki dawnej oraz współczesnej, posługując się przy tym tekstem w języku polskim modelowanym na wiele różnych sposobów, w których słuchacz może odnaleźć swoją bratnią duszę.