Na sukces produkcji Wiedźmin: 3 Dziki Gon pracowano latami. Seria gier opartych o prozę Andrzeja Sapkowskiego podbiła nie tylko Polskę. Cały świat zachwycił się już pierwszym Wiedźminem, który swoją premierę obchodził 10 lat temu! Przygotowaliśmy dla Was 10 ciekawostek związanych z grą i światem Geralta z Rivii.
Wiedźmin kontra zombie - nowy film w sieci [VIDEO]
1. Miałby 20 lat
Podczas, gdy w 1997 roku zadebiutował przedostatni tom wiedźmińskiej sagi, stworzenia gry o tym samym tytule podjęli się ludzie z warszawskiego Metropolis Software. Nieistniejąca już firma, która została założona w 1992, przez, dzisiaj dosłownie legendę polskiego gamedavu, Adriana Chmielarza oraz Grzegorza Miechowskiego miała wówczas na koncie najpopularniejsze polskie produkcje (Tajemnica Statuetki, Teenagent). Kolejną grą miał być właśnie Witcher, który ostatecznie jednak został zawieszony.
2. Inny bohater grywalny
To fakt - w początkowej wersji gry to nie Biały Wilk był naszym bohaterem. Wcielać mieliśmy się w postać zupełnie nowego bohatera wykreowanego na potrzeby produkcji. Geralta spotkalibyśmy podczas wykonywania jednego z zadań.
3. Borys Szyc jest utopcem!
Pamiętacie spotykane na brzegu, bagnach i w kanałach martwiaki? Śmieszyły was ruchy utopców i topielców? Pomyślcie jak zabawnie wyglądało nagrywanie ruchów, które zostały później przeniesione do gry. A w te potwory wcielił się nie kto inny, a sam Borys Szyc!
4. Praworządność popłaca
W Akcie II pierwszej części gry, gdy zabijamy jakiegoś strażnika pojawi się Łowca Głów i będzie chciał od nas 1000 orenów wykupnego. Do wyboru jest również opcja pojedynku ale postać automatycznie nas zabije. Więc najlepiej jest nie zabijać strażników. Widać CD PROJEKT RED postanowił wspierać praworządność.
5. Nie wszystek umre
Niektóre motywy z pierwszej części gry towarzyszą nam aż do końca trylogii od CD PROJEKT RED. W Wiedźmin 3: Dziki Gon, w pobliżu wiedźmińskiego siedliszcza Kaer Morhen, możemy znaleźć grób Leo – postaci, której śmierć towarzyszyła prologowi do pierwszej części gry.
6. Geralt nigdy nie był w Rivii
Najsłynniejszy z Wiedźminów Geralt z Rivii nie miał w istocie wiele wspólnego z tą krainą. Sam nadał sobie ten przydomek i nawet nauczył się rivijskiego akcentu aby stworzyć własną tożsamość. W istocie takim przydomkiem mógłby posługiwać oficjalnie się dopiero po otrzymaniu z rąk królowej Meve tytułu szlacheckiego w tomie Chrzest Ognia.
7. Prison Break i inne seriale
Gry z serii o Wiedźminie słyną z easter eggów czyli nawiązań do innych gier, filmów i szeroko pojętej popkultury. Przykładem jest druga część. Przebywając w lochu zamku La Valette możemy podsłuchać plan ucieczki więźniów opartego o mapę wytatuowaną na plecach jednego z nich. Wielbiciele serialu Prison Break z pewnością mimowolnie się uśmiechną.
8. Słowacki i Mickiewicz
Odwołania do polskich wieszczów znajdziemy zarówno w pierwszym jak i trzecim Wiedźminie. Zadanie z Cecylią i Aliną oparte jest na Balladynie, a wypowiadane podczas odczarowania południcy słowa pochodzą z utworu Upiór Mickiewicza. Na wyspie Kłomnica w Dzikim Gonie, odprawiany jest rytuał przywołania zmarłych. uroczystość oparto na drugi części Dziadów Mickiewicza.
9. Triss i jej dekolt
Wizerunek słynnej magiczki był dla twórców gry wyzwaniem. Jako główna bohaterka musiała być piękna i atrakcyjna. W powieści Sapkowskiego Merigolt nie nosi jednak wydekoltowanych sukni ze względu na obrażenia poniesione na wzgórzu Sodden. Twórcy gry uznali jednak, że musiała ona w trakcie lat się magicznie zregenerować i pozwolili sobie ukazywać ją w wyzywających kreacjach.
10. Ile lat ma Geralt ?
Zastanawialiście się kiedyś ile wiosen liczy sobie Geralt? Oczywiście mutacje znacznie spowolniły jego proces starzenia więc ciężko to ocenić po wyglądzie, ale sam autor Sagi podał w jednym z wywiadów, że podczas wydarzeń z tomu Chrzest Ognia, Biały Wilk miał około 50 lat.
Wiedźmin – serial w reżyserii Tomasza Bagińskiego w Netfliksie! Kiedy premiera?